Yaşam Koçluğu Kursları

Herkesin ulaşmak istediği hedefleri, gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Ama çoğu zaman hedeflerimize ve hayallerimize giden yolda kayboluruz. Hedeflerimize nasıl ulaşacağımızı bilemeyiz ve zaman geçtikçe hayallerimiz bize çok uzak görünmeye başlar. Yaşam koçluğu kursları hakkındaki bu yazımızı mutlaka okuyun.

Başarısızlık korkusu, endişe, kendine yeterince güvenmemek, çabuk demoralize olmak, motivasyonu sağlayamamak gibi nedenlerle bugün birçok insan hedeflerinden ve hayallerinden vazgeçiyor.

Oysa kendi gücümüzü ele alarak ve içimizdeki sınırsız potansiyeli dışarı vurarak biz de bir başarı hikayesi yazabiliriz.

“Nasıl yapacağız bunu?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Ufak bir destek alarak, hepimiz mevcut halimizi geride bırakarak kendimizin en iyi versiyonuna dönüşebiliriz.

Bu ufak desteği bize koçlar veriyor. Koçluk insanlarla iletişim kurmaya ve onlara gelişmeleri için ilham vermeye dayanır. Bir koç, çeşitli teknikler kullanarak kişinin kendi gücünü farkına varmasına ve potansiyelini ortaya çıkartmasına yardımcı olur. Bir koçun yardımı ile yeteneklerini gizlendiği yerden çıkartan, kendine güvenini yeniden geri kazanan kişi hedeflerine ve hayallerine kilitlenir. Ve onlara ulaşana kadar asla pes etmez.

Günümüzde giderek daha popüler bir meslek haline gelen koçluk çeşitli uzmanlık alanlarına ayrılmıştır. Bu alanların belki de en bilineni ve tercih edileni yaşam koçluğudur.

Kimler Yaşam Koçu Olabilir?

Başarılı bir koçta olması gereken özelliklerin başında dinleme yeteneği gelir. Koç karşısındaki kişiyi dinler, anlar ve onun duygularını paylaşır. Koçlar liderlik vasıflarına da sahip olmalıdır. Çünkü koçluk belli bir alanda düşünce liderliği gerektirmektedir.

Yaşam koçu, belli metotları kullanarak sizin belli bir noktadan yola çıkıp, ulaşmak istediğiniz noktaya varmanızı sağlayan kişidir. Yaşam koçları, düşündürücü ve yaratıcı bir süreçte sizinle ortaklık kurar. Bu süreçte, kişisel ve mesleki potansiyelinizi en üst seviyeye taşıma konusunda size ilham verir.

Şu an nerede olduğunuzu ve nerede olmak istediğinizi yaşam koçunuzla birlikte ortaya koyarsınız. Yaşam koçu, hedeflerinize ulaşmak için atmanız gereken adımlar konusunda sizi cesaretlendirir, motive eder.

Sosyal becerileri gelişmiş, iletişim kabiliyeti yüksek, yaratıcı, zeki ve pozitif enerji sahibi kişiler için koçluk çok uygun bir meslektir. Ancak başarılı bir koçluk kariyerine sahip olmak için bu alanda eğitim almak önemlidir.

Yaşam Koçluğu İçin Nasıl Bir Eğitim Gerekir?

Kişisel ve mesleki anlamda gelişimin tek yolu eğitimdir. Eğitim yaşamımızın hiçbir devresinde sona ermez. Her zaman yeni şeyler öğrenmeye ve öğrendiklerimiz ışığında da gelişmeye devam ederiz.

Okuyarak ve deneyimleyerek kendimizi daha donanımlı hale getirebildiğimiz gibi çeşitli eğitim programlarından faydalanarak da kişisel gelişimimizi destekleyebiliriz.

Yaşam koçluğu da iyi bir eğitim programını bitirmek suretiyle başarı ile uygulanabilecek mesleklerdendir. Yaşam koçluğu eğitimi ve kişisel gelişiminizi destekleyebilecek türdeki eğitimlerden faydalanarak donanımınızı artırabilir ve böylece size başvuran insanlara daha etkin şekilde yardım edebilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Kursları

Siz de yaşam koçu olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Liderlik Okulu sizlere bu anlamda harika bir eğitim programı sunuyor. Bu meslekte başarıyı hedefleyenler için hazırladığımız Yaşam Koçluğu Eğitimi sizi birçok farklı alanda geliştirecek. Yaşam koçluğu yapabilmek için, yaşam koçluğuna dair teorik bilgileri bilmek yeterli değildir.

Liderlik Okulu, sizler için tasarladığı Yaşam koçluğu eğitimini psikoloji ve NLP dersleri ile zenginleştirdi. Uluslararası standartlardaki eğitimin sonunda yine tüm dünyada geçerliliği olan sertifikaların da sahibi olacaksınız.

Çok zengin bir içeriğe sahip eğitim programımızdaki dersler sonrasında yaşam koçluğu alanında uzmanlaşmanız mümkün olacak. Derslerimizde, bir yaşam koçunun hâkim olması gereken ve ihtiyaç duyabileceği tüm konularda bilgi sahibi olacak ve yaşam koçluğu tekniklerini uygulamayı öğreneceksiniz.

Kursumuzu İncelemek İçin Tıklayınız

Yorum yapın