Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi

Son yılların en gözde mesleği olan yaşam koçluğu, ülkemizde her geçen gün etkinliğini artırıyor. Bugün daha çok insan yaşam koçu desteği alarak geleceğine yön veriyor. Günümüzde sağlıklı yaşam ve kişisel gelişim konularına olan ilginin ve bilginin artması da yaşam koçluğunu ön plana çıkartan etkenlerin başında geliyor. Bugün sizlerle birlikte Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi konusunu ele almak istiyoruz.

Yaşam Koçluğu Eğitimimizi İncelemek İstiyorsanız Tıklayınız

İnsanların yaşam koçlarına olan ilgisi bu mesleğin de giderek yaygınlaşmasına yol açtı.

Özellikle iletişim gücü yüksek, sosyal, kişisel gelişime meraklı kişilerin tercih ettiği bir meslek haline gelen yaşam koçluğu aslında iyi bir dinleyici olup güzel tavsiyeler vermekten çok daha fazlasını içeriyor.

Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi

Bir meslek olarak kabul edilen yaşam koçluğu, bir kişiyi hedeflerine ulaştırmada verilen bir nevi aracılık hizmetidir. Ancak yaşam koçu bir danışmandan farklı olarak, kendi tavsiyeleri ile danışanını etkilemez. Yaşam koçu birlikte çalıştığı kişinin kendi kendine yolunu çizmesine izin verir. Ancak bunu yaparken kişinin potansiyelini ortaya çıkartır, onun kendisinin en iyi versiyonu haline gelmesine, kabuğunu kırmasına ve gizli kalmış yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olur. Yaşam koçu sayesinde potansiyelini fark eden ve gücünü kendi eline alan kişi hedeflerine giden yolun haritasını çizer. Bu yolda yürürken de yaşam koçu onun en büyük destekçisi ve yol arkadaşıdır.

Yukarıdaki tanımları okudunuz. Eğer bu mesleği yapabileceğinize inanıyorsanız, ilk adımı iyi bir eğitim programına yazılmakla atabilirsiniz. Yaşam koçluğu birçok farklı bilgi ve beceriyi bünyenizde barındırmanızı gerektirmektedir. Dolayısıyla bu bilgi ve becerilerle kendinizi donatmanız, bu meslekteki başarınız için en önemli koşuldur.

Kurs, seminer veya daha kapsamlı örgün eğitim programlarından faydalanabileceğiniz gibi uzaktan eğitim sistemi ile de yaşam koçluğunun tüm inceliklerini öğrenebilir ve yeni mesleğinize merhaba diyebilirsiniz. 

Uzaktan eğitim kimler için uygun?

Yaşam koçu olmanın hayalini kuruyorsunuz ama mevcut iş ve sosyal hayatınızın yoğunluğu size engel mi oluyor? Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi ile kendi belirlediğiniz zaman diliminde kapsamlı ve zengin bir eğitim almanız mümkün.

Online eğitimler dünyada ve ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Uzaktan eğitimin kişiye sağladığı en büyük avantaj zaman planlamasında özgürlüktür. Bu eğitim şekli özellikle iş, okul veya ev hayatı çok yoğun geçen kişiler için uygundur. Sizin belirlediğiniz gün ve saatlerde internet erişiminizin olduğu herhangi bir yerden bu eğitimi alabilirsiniz. Uzaktan eğitim içerik bakımından en az örgün eğitim kadar kapsamlı bir program sunar. Dolayısıyla tek farkı size sağladığı zaman ve mekan seçimi özgürlüğüdür.

Hangi uzaktan eğitim programı bana uygun?

Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitimi almaya sonunda karar verdiniz ama o kadar çok seçenek var ki hangisini tercih edeceğinizi bilemiyorsunuz. Korkmayın, bu yazıda doğru eğitimin adresini veriyoruz.

Uzaktan eğitim programlarında da Türkiye’nin öncü kurumu Liderlik Okulu, Yaşam Koçluğu mesleğine yönelik birçok farklı eğitimi hayata geçirdi.

Uzaktan eğitim ile yaşam koçluğu, nefes koçluğu, fitness koçluğu, pilates koçluğu, sağlıklı besinler, aile koçluğu, yönetici koçluğu, öğrenci koçluğu, eğitim koçluğu, öğrenci mentorluğu, genel koçluk eğitimlerinden istediğinizi tercih edebilir veya tamamını da alabilirsiniz.

Ayrıca Yaşam Koçluğu Dersleri, NLP Dersleri, Temel Psikoloji Dersleri ve Bir Meslek Olarak Koçluk eğitiminin bir arada verildiği 4’lü Yaşam Koçluğu Paketi’nden de faydalanabilirsiniz.

Size uygun olan, hayallerinize kavuşmanızda en hızlı ve etkin desteği sağlayacak program veya programları seçebilirsiniz.

Association for Coaching (AC) üyesi olan Liderlik Okulu’nun Uzaktan Yaşam Koçluğu Eğitim seçeneklerinden faydalanan katılımcılarımız uluslararası geçerliliğe sahip, Certificational tarafından onaylanan sertifikalara da sahip oluyor.

Yorum yapın