Sağlıklı Yaşam Koçluğu Eğitimi

Merhaba bugün sizlerle birlikte sağlıklı yaşam koçluğu eğitimi ve içeriği üzerine konuşmak istiyoruz. Öncelikle sağlıklı yaşam koçluğu ya da yaşam koçluğu eğitimleri açısından çok fark olmasa da içerik açısından bazı farklılıklar olabilmektedir. Sağlıklı yaşam koçluğu içerisinde sağlıklı yaşam ve spor konuları daha ağırlıklı bulunmaktadır.

Bununla birlikte eğitimin sonunda Sağlıklı Yaşam Koçluğu Sertifikası alınmaktadır. Yaşam koçluğunun yanında bu sertifika biraz daha spesifik bir sertifika olarak CV’nizdeki yerini alacaktır.

Peki Sağlıklı Yaşam Koçu Ne Yapar?

Sağlıklı yaşam koçu bir bireyin hayatında başta sağlık ve spor olmak üzere ihtiyaç duyduğu tüm konularda onlara koçluk yapmaktadır. Koç sağlıklı yaşam koçluğu eğitimi almış bir kişi olarak özellikle spor çalışmaları ve beslenme alışkanlıklarını konusunda onları yönlendirir. Bu aşamada personal trainerlar ve diyetisyenlerle iş birliği yapabilir.

Günümüzde beslenme şekli ve sporla mutluluk arasında bir ilişki olduğu ortadadır. Ama birçoğumuz yanlış besleniyor ve giderek sağlıksız ve mutsuz oluyoruz. İşte burada sağlıklı yaşam koçları devreye girerek bu gidişe dur deniyor. Sağlıklı yaşam koçları koçluk tekniklerini ve koçluk araçlarını kullanarak danışana destek oluyor.

Bu kapsamda yaşam koçunun en önemli görevi de danışanına bu konularda yararlı olabilmek. Yaşam koçunun gayretleri ölçüsünde başarı sağlanacak ve bireyler daha mutlu olacaktır.

Sağlıklı Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Sağlıklı yaşam koçu olmak için öncelikle bu alana ilgi duymanız gerekmektedir. Diğer koçluk alanlarının aksine bu alanda çalışma yapan koçların kendi hayatlarında da beslenme ve spor alışkanlıklarının da oturmuş olması gerekiyor. Bunun en büyük nedeni sağlıklı yaşam koçu arayan kişilerin öncelikle bunu gözledikleri bilinmektedir.

Sağlıklı yaşam koçu olmak için iyi bir koçluk eğitim almış olmanız gerekmektedir. Bu konuda alınan kaliteli bir eğitim sizi daha başarılı yapacaktır. Bununla birlikte bu eğitimin yanında fitness koçluğu, pilates koçluğu gibi koçluk alanların da da eğitim almanızı öneriyoruz.

Sağlıklı Yaşam Koçluğu Eğitimi – Nasıl Başlarım?

Yaşam koçluğu şu dönemde çok popüler olan eğitimlerdir. Türkiye’de bir çok kurum bu eğitimleri verse de eğitim alırken uluslararası üyeliklere ve eğitim içeriğine çok dikkat etmelisiniz. Liderlik Okulu olarak binlerce kaynak kullanılarak Association for coaching üyesi eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan Yaşam Koçluğu Eğitimi mutlaka inceleyiniz.  Sağlıklı yaşam koçu olmak için isterseniz hemen uzaktan eğitimle bir eğitime başlamanız mümkün. Bu eğitimler hakkında bilgi almak için yandaki bilgi formunu doldurabilirsiniz. Eğitim uzmanımız sizi arayacak ve sizi bilgilendirecektir.

 

Yorum yapın