NLP ile Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçluğu çalışmaları kişilerin hayatlarına dokunmak ve onları hayatlarında daha mutlu ve huzurlu hale getirmek için uygulanan çalışmalardır. Yaşam koçları hayatımızı değiştirir. Kulağa klişe gibi gelse de aslında yaşam koçluğu hepimizin hayatını değiştirebilir. Bir çok insan için iletişim hayatının önemli bir bölümünü inşaa etmektedir.  İletişim içinse en iyi yöntemlerden biri de NLP tekniklerini kullanmaktır. NLP ile yaşam koçluğu işte bu mantıktan yola çıkarak ortaya çıkmıştır.

Neden NLP ile Yaşam Koçluğu

bir çok insanın şiddet konusunda özellikle sözlü şiddet konusundan muzdarip olduğunu düşünüyorum. Birbirimizle düzgün iletişim kurduktan sonra kendimize ve karşımızdakilere sorular sorarak aldığımız cevaplarla kendimizi iyi hissederiz. Bazen sadece sorulara odaklanır cevaplarla bile ilgilenmeyiz. Bu noktada nlp yaşam koçluğu için iyi bir fırsat olarak karşımıza çıkar. İletişim için önemli olan NLP ve motivasyon ve başarı için sorularla bizi yönlendiren Koçluk bu ikili burada bizimle buluşuyor.

Dünyamızda aşırı nüfus artışı, modern toplumsal hayat, kalabalık ve gri binaların bulunduğu kentler modernizim adıyla herkesi kendi çemberine almış durumda.  Ağır bir stres yüküyle yüklenmiş insanoğlu bu cendreden çıkmak için NLP ve yaşam koçuna ihtiyaç duymaktadır.

Bir insanın kendi iç huzurunda yaşaması kendi elinde olan bir şey değil midir sonuçta? İşte NLP ile yaşam koçluğu işte bu noktada kişilere çeşitli teknikler ve araçlar sunarak onların huzuru için çaba sarfetmektedir. Ben geçmişte bu disiplinlere ilgi duymadan önce hep şunu düşünürdüm; bir manastıra kapanmadan iç huzuru bulmak mümkün mü diye? sizin bu soruya cevabınız ne olurdu acaba?

İnsanın içinde içe dönük bir öfke var tanımlayamadığımız. Nedenlerini bu yazıda bahsettik. Doğamız bozuldu. Yardıma ihtiyaç duyduğumuz kesin aslında. İnsan başta kendiyle olmak üzere çatışmalardan uzak ne kadar uzak durabiliyor acaba? Her gün bir şeylere patlıyoruz. Bağırmadığımız günlerin sayısını saymak artık daha kolay sanırım. Ben bu durumun önemli bir sorun olduğunu düşünüyorum. Milyonlarca yıllık dünya tarihinde insanoğlunun en kötü mirası sanırım bu şiddeti.

İşte NLP ve Yaşam koçluğu bu noktada bizim için çözümler üreten disiplinler olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaptıkları çalışmalarla beynin ve zihnin tüm yapı ve doğasına olağan ve öznel müdehalelerle kişiye olumlu bir mutasyon ve dönüşüm sağlamaktalar. İlgilendikleri konu tamamen toptan bir dönüşüm yaşanmasıyla ilgili. Bu disiplinlerle gerçekleşen faaliyetler ehil ve usta ellerden çıkıyorsa size şunu çekinmeden söyleyebilirim ki; eski kalbiniz yeni bir kalp, yeni bir zihin ve yani bir toplam yaşam formuna dönüşecek.

Aslında bu konuştuklarımız ciddi problemleri barındırıyor. Ben işin felsefesini yapıyorum belki sadece. Ama bana kalırsa çözümler hoş ve eğlenceli olabiliyor. Koçlukta sorunlarla birlikte uğraşıyoruz. İşte iletişim bu demek değil mi zaten? Birlikte çalışmak, birlikte inşaa etmek. Unutmayın sorunlar birlikte analiz edilerek özündeki kalbindeki doğruyu ortaya koymak mümkün. Cevaplar dışarıda değil. Cevaplar içeride her zaman.

Nlp Yaşam Koçluğu Eğitimi

O zaman yaşam koçluğunu bilmek yetmez. NLP öğrenmek yetmez. Birlikte başarılı olmak ideal. Biz eğitimlerimizde yaşam koçluğu yanında NLP anlatmamızın en büyük sebepleri bunlar hayat karmaşası içerisinde her şeyin üstesinden gelmenin başkaca yolu olsada birlikte olan yol en düz en geniş ve en pürüzsüz yol. Yaşam Koçluğu eğitimlerini mutlaka NLP ile öğrenin. NLP ile Yaşam koçluğunu deneyimleyin mutlaka. Bu yüzden NLP yaşam koçluğu eğitimlerini mutlaka iyi değerlendirin.

Hayatta önemli olan bazen sonuç almak değildir. Mücadele de bu hayatın bir parçası. İşte bu mücadelenin keyifli geçmesiyle ilgileniyoruz biz. Hayat daha anlamlı ve daha keyifli olsun sizin için. Sizi seviyoruz.

Yorum yapın