Koçluk Kursları

Koçluk, meslek olarak ilk yapıldığı 18. yüzyıldan bu yana büyük gelişme kaydetti. Günümüzün en popüler mesleklerinden biri haline gelen koçluk, temelinde bir kişinin hedeflerine ulaşması için onu doğru yönde motive etmeye dayanmaktadır.

Koçlar, birlikte çalıştıkları kişinin içindeki potansiyeli ortaya çıkartmayı hedefler. Bunu yaparken, belli teknikleri kullanır.

Kişi hayatında hangi noktada bulunmaktadır ve hangi noktaya ulaşmak istemektedir. Bu noktaya şu ana kadar ulaşamamasının nedenleri nedir. Kişinin yetenekleri nelerdir. Bu yetenekler hedefe ulaşma yolunda nasıl kullanılabilir. Ne tip aktiviteler ve uygulamalar kişinin yaratıcılığını ve kendine güvenini artırır. Bu ve bu gibi birçok soruya koçlar çalıştıkları kişilerle birlikte yanıt arar. Koçluk; koçun ve koçluk hizmetini alan kişinin ortak çalışma sürecidir. Bir anlamda hedefe giden yolculukta yapılan yol arkadaşlığıdır.

Koçlar, insan ilişkileri gelişmiş, iletişim tekniklerini en iyi şekilde kullanan, yaratıcı, empati yeteneğine sahip, zeki ve sosyal kişilerdir.

Koçluk mesleği genel anlamda yapılabileceği gibi spesifik bir alanda da koçluk hizmeti verilebilir. En popüler koçluk alanlarından biri yaşam koçluğudur. Hayatlarını iyi yönde değiştirmek ve hayallerine ulaşmak isteyen birçok kişi yaşam koçlarıyla çalışmaktadır. Öğrenci ve eğitim koçluğu da son dönemde popülerliği artan mesleklerdendir.

Ders odaklı değil öğrenci odaklı çalışan koçlar başarıyı sınava indirgemeden öğrencinin tüm hayatına yaymayı hedefler. Günümüzde artık yöneticiler de koçluk hizmetinden sıkça faydalanmaktadır. Bu durum yönetici koçluğu denilen mesleği de ortaya çıkartmıştır. Daha başarılı, verimli bir kariyer ve iş ortamı yaratmayı hedefleyen yöneticiler bu hedeflerine koçların desteği ile ulaşmaktadır.

Ben de Koç Olabilir Miyim?

Belli becerileri geliştirebilen herkes koçluk mesleğini yapabilmektedir. Bu becerileri kazanmanın en etkili yolu ise koçluk kursları ve koçluk ile ilgili eğitim programlarından faydalanmaktır.

Bu eğitim programlarının temel amacı sizin koçluk mesleğini doğru ve etkili şekilde yapabilmenizi sağlamaktır. Bir koçun faydalandığı değişik tekniklerin öğretildiği koçluk kursları sonrasında kendine güvenen herkes koçluk mesleğine adım atabilir.

Ancak iyi ve başarılı bir koç olabilmek için alınan eğitimin kalitesi de önem taşımaktadır. Koçluk mesleğini yapmaya karar veren kişiler doğru eğitim kurumu ile çalışmalıdır. Eğitimin içeriği, süresi, eğitim sonunda verilen sertifikanın niteliğine dikkat edilmelidir.

En İyi Koçluk Eğitiminin Adresi

Liderlik Okulu, koçluk alanındaki en zengin ve kapsamlı eğitim programları ile girişimcileri selamlıyor. Başarılı bir koç olmak isteyenler ihtiyaçları olan her türlü bilgiyi ve becerileri bu eğitim programları ile elde edebilecek.

Koçluğu bir meslek olarak yapmak ve bu işten para kazanmak isteyenler, koçluk ile ilgili bilgi ve teknikleri iş hayatında uygulayarak daha başarılı olmak isteyenler, ikinci bir meslek olarak koçluğu düşünenler… Sizler için Liderlik Okulu dolu dolu eğitim programları hazırladı.

Koçluk Kursları

Uzaktan eğitim programımızla dilediğiniz yerde, dilediğiniz saatte ders içeriklerimize ulaşabileceksiniz. Üzerinden bir kez daha geçmek istediğiniz konuları pekiştirme şansınız da olacak.

Yoğun bir programınız varsa da endişe etmenize gerek yok. Uzaktan yani online eğitim sayesinde boş vakitlerinizde koçluk eğitimini alabilirsiniz. Yemek veya spor yaparken, öğle tatilinde veya yolculukta da derslerinize ulaşıp hayalinizdeki mesleğe bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Koçluk programlarımız sonunda ister genel anlamda isterseniz spesifik bir alanda koçluk mesleğini yapabilirsiniz. Tüm koçluk eğitim programlarımız uluslararası standartlar doğrultusunda hazırlanmıştır.

Dersler yönünden bakıldığında piyasadaki en zengin içeriği sunmaktayız. Eğitim sonunda ise katılımcılarımız uluslararası sertifikaların sahibi olarak koçluk mesleğini icra etmeye başlayabilmektedir.

Hayatınızı değiştirecek adımı atmak için sizi de Liderlik Okulu’na bekleriz.

Bilgi Almak İçin Hemen Tıklayınız

Yorum yapın